Rady pro tvé fyzické i duševní zdraví a bezpečnost
3. listopadu 2020
​​ 

Obchoduj opatrně

Pravidelně sleduj aktuální  oficiální doporučení a pokyny přepravců pro nejnovější informace o tom, zda je odesílání a vyzvedávání zásilek bezpečné. Pamatuj, že osoby nerespektující uvedená doporučení a nařízení mohou být pokutovány. Pokud chceš obchodování raději na nějakou dobu přerušit, můžeš si zapnout režim dovolená.

Spoj své cesty

Pokud je odesílání a vyzvedávání zásilek v souladu s oficiálními doporučeními, zkus svou cestu na pobočku nebo podací/výdejní místo spojit s jinou nezbytnou cestou (např. do obchodu s potravinami nebo do lékárny). Pokud je to možné, obecně se vyhýbej četným cestám mimo domov a vždy následuj oficiální doporučení týkající se pohybu osob.

Zachovávej sociální odstup

Pokud z jakéhokoliv důvod musíš opustit domov – včetně cest kvůli vyzvednutí nebo podání zásilek – ujisti se, že zůstáváš v bezpečné vzdálenosti od ostatních. Jestliže se necítíš dobře, raději nevycházej. Dbej zvýšené opatrnosti, pokud sdílíš domácnost s někým, kdo patří do vysoce ohrožené skupiny.

Každý předmět vyper

Je zvykem oblečení z druhé ruky před odesláním vyprat. Předměty, které ti dorazily, doporučujeme po vybalení také vyprat či vyčistit.

Zůstaň aktivní

Vinted má stále otevřeno. Pokud jsi doma a nemáš co dělat, využij čas na protřídění svého šatníku! Můžeš komunikovat s ostatními, ukládat si věci do oblíbených a rezervovat předměty pro ostatní. I nyní ale platí, že je důležité být v kontaktu s kupujícími a informovat je o tom, co se děje s jejich objednávkami.

Nezapomeň na hygienu

Myj si ruce pravidelně a důkladně alespoň po dobu 20 sekund. Vyvaruj se dotýkání očí, nosu a úst. Pokud kýcháš nebo kašleš, zakryj si ústa papírovým kapesníkem. Ten následně vyhoď a poté si ihned umyj ruce. Pokud nemáš po ruce kapesník, můžeš k zakrytí úst použít horní část rukávu nebo vnitřní stranu loktu (ne však svoje ruce).

Sdílej fakta, ne fikci

Ověřuj si zdroje informací, které získáš online, skrze sociální sítě nebo od rodiny a přátel. Nesdílej prosím žádné lékařské dezinformace prostřednictvím soukromých zpráv nebo v příspěvcích fóra ( viz naše pravidla fóra ). Pravidelně také sleduj informace, které zveřejňují orgány pro veřejné zdraví, jako je Světová zdravotnická organizace.

Pečuj o sebe a o ostatní

Pokud si všimneš, že pociťuješ stres nebo úzkost, zvaž přestávku od sociálních sítí a čtení zpráv. Dej přednost svému zdraví a zdraví tvé komunity a drž se oficiálních pokynů a mezinárodních doporučení.

Zůstaň ve spojení

V této době je zcela zásadní být ve spojení s komunitou. Zjisti, jak se daří tvým sousedům (nezapomeň zachovat bezpečnou vzdálenost) a průběžně volej nebo piš také své rodině a přátelům. Jsme v tom společně.

Pro více informací o aktuální situaci a o tom, jaký má dopad na tvou zkušenost s používáním Vinted, prosím navštiv Centrum nápovědy.


Zrušili jsme možnost zanechat komentáře u předmětů
28. března 2019

Dnes jsme odstranili sekci s komentáři z nabídek předmětů, protože většina našich uživatelů tuto možnost nevyužívala.

Pokud máš k nějakému předmětu doplňující otázky, klikni v nabídce na tlačítko „Napiš prodejci“ a začni novou konverzaci skrze soukromé zprávy - přesně tak, jak to obvykle děláš.

Můžeš se stále zeptat na tolik otázek, kolik budeš chtít. A když je nyní sekce s komentáři pryč, zbyde na tvé obrazovce více místa pro fotky a jiné užitečné informace.


Aktualizace našich pravidel pro prodej kosmetiky
21. března 2019

Za účelem zvýšení bezpečnosti všech osob na Vinted nebude možné nadále prodávat určité druhy kosmetiky, parfémů nebo kosmetických pomůcek, které by mohly být potenciálně škodlivé pro zdraví našich uživatelů.

Na základě této změny dojde na Vinted k zákazu prodeje veškeré kosmetiky, parfémů a kosmetických pomůcek, které nejsou v originálním a neporušeném obalu.

Nevystavuj již tedy prosím parfémy, dekorativní kosmetiku, krémy, tělová mléka a produkty pro péči o vlasy, které byly použity nebo se nenacházejí v původním neporušeném obalu.

Houbičky na make-up, kosmetické štětce a použité aplikátory v neporušeném originálním balení rovněž nemohou být nabízeny k prodeji - i přesto, že nepřišly do přímého kontaktu s kůží.

Nezapomeň, že toto pravidlo se vztahuje i na kosmetiku, parfémy a kosmetické pomůcky, které byly použity pouze jednou.

Pro více informací týkajících se těchto změn se prosím podívej na naše Pravidla katalogu a nejčastěji kladené dotazy.


Propaguj všechny své nabídky pomocí funkce Zaostřeno na šatník
20. února 2019

Právě jsme spustili Zaostřeno na šatník - novou funkci, která ti pomůže zviditelnit celý tvůj šatník pro kupující, které by s velkou pravděpodobností zaujaly tvé nabídky.

Díky této funkci získáš vyhrazené místo na zdi a ve výsledcích vyhledávání ostatních uživatelů. Tam uvidí výběr z tebou nabízených předmětů, přizpůsobený svým velikostem a preferovaným značkám.

Každý jednotlivý uživatel uvidí odlišný výběr z tvých předmětů, tím pádem bude propagován celý tvůj šatník.

A to tím nejlepším možným způsobem - zobrazením tvých předmětů uživatelům, kterým by se měly líbit.

Funkce Zaostřeno na šatník ti pomůže:

- Propagovat tvé předměty na zdi a ve výsledcích vyhledávání uživatelů, kteří by u tebe s velkou pravděpodobností mohli nakoupit
- Zviditelnit celý tvůj šatník
- Najít nové sledující, kteří kliknou na tvůj profil po zhlédnutí tvých propagovaných předmětů

Pomocí Zaostřeno na šatník můžeš propagovat své nabídky po dobu 7 po sobě jdoucích dní. Aby bylo možné funkci využít, musíš mít na prodej alespoň 5 předmětů.

Jako součást naší promo akce mohou všichni uživatelé až do 11. března zakoupit Zaostřeno na šatník se 40% slevou: tedy za 105 Kč. Později bude standardní plná cena za využití této funkce 175 Kč.

Zviditelni své nabídky. Najdi nové sledující. Prodávej rychleji.

Dostaň svůj šatník do centra pozornosti právě teď