Co by měli prodávající vědět o přepravě

V tomto článku tě seznámíme se základními věcmi, které bys měl/a vědět o přepravě na Vinted.

Přejít na sekci:

Jak přeprava funguje

Druhy přepravy na Vinted 

Jak přeprava funguje

Kdo platí za přepravu?

Cena přepravy je vždy hrazena kupujícími. Připočítává se k ceně předmětu a tvoří tak část celkové ceny nákupu.

Měj prosím na paměti, že v případě některých způsobů přepravy budeš muset za přepravu zaplatit předem a částku získáš nazpět později. U jiných způsobů přepravy obdržíš rovnou předplacený přepravní štítek. Více podrobností se dočteš v článku Kdo platí za přepravu? 

Nastavení způsobů přepravy: kdy a jak? 

Před prodejem předmětů si můžeš vybrat, které způsoby přepravy kupujícím nabídneš.

Nabídka dostupných způsobů přepravy se liší v závislosti na tvé poloze. Chceš-li však zvýšit své šance na rychlý prodej, doporučujeme ti nabídnout co nejvíce způsobů přepravy. 

Nezapomeň se nicméně ujistit, že nabídneš pouze ty způsoby přepravy, které skutečně můžeš pro zaslání předmětů využít. Přečti si ještě více o nastavení způsobů přepravy.

Způsob přepravy si vybírá kupující

Když si kupující koupí předmět, vybere si přepravní společnost, pomocí které bys předmět měl/a zaslat. Výběr kupující/ho je nutné respektovat, v opačném případě může dojít k automatickému stornování objednávky a vrácení peněz kupující/mu. 

Může se tak stát proto, že Vinted nebude moci sledovat zásilku, která byla odeslána jiným způsobem, než tím, který byl uveden v podrobnostech objednávky.

Lhůta na odeslání předmětu 

Na odeslání prodaného předmětu budeš mít 5 pracovních dní. Pokud tuto lhůtu propásneš, nezbyde nám, než objednávku stornovat.

Druhy přepravy na Vinted

Pojďme si rozebrat 4 druhy přepravy, které máš jako prodávající k dispozici:

Podívej se na podrobné kroky pro způsoby přepravy uvedené výše. 

Všechny pro tebe dostupné způsoby přepravy a jejich ceny se zobrazí při placení. Můžou se lišit v závislosti na velikosti zásilky a na poloze prodávající/ho.