Jak zabalit předmět

Než prodaný předmět odešleš, je důležité se ujistit, že je řádně zabalen a že se ke kupující/mu dostane v pořádku:

  1. Použij pevný obal: vnější balení by mělo být pevné a odolné, nejlépe kartonová krabice.
  2. Vyber odpovídající velikost zásilky: měla by být vhodná pro velikost a tvar předmětu. Neposílej rukavice v krabici od bot.
  3. Zabezpeč křehké předměty: v zásilce by se neměly pohybovat. Vyplň prázdná místa bublinkovou fólií, papírem nebo jiným výplňovým materiálem. Křehké předměty by neměly být v přímém kontaktu s vnějším obalem.
  4. Ochraň předmět před znečištěním a vlhkostí: znovupoužitelný nebo zrecyklovaný plastový sáček předmět ochrání před špínou a navlhnutím při přepravě.
  5. Přepravní štítek řádně připevni: štítek a především čárový kód by měly být umístěny na rovném povrchu. Lepicí páska (ani ta průhledná), by neměla zakrývat čárový kód. Pokud jsou na obalu nějaké staré štítky (např. když předmět vracíš), odstraň je prosím. Vyhneš se tak řadě problémů souvisejících s přepravou.
Důležité
Pokud dojde k poškození předmětu během přepravy v důsledku nevhodného zabalení, budeme možná muset objednávku stornovat a vrátit kupující/mu peníze (jak je uvedeno v naší Politice vrácení peněz).

Dobré vědět:

  • Některé těžké předměty nemohou být přepravovány společnostmi, které poskytují přepravní štítky. Více se dočteš v našem průvodci výběrem velikosti zásilky.
  • Všechny pro tebe dostupné způsoby přepravy a jejich ceny budou jasně uvedeny při placení. Mohou se lišit v závislosti na velikosti zásilky a poloze prodávající/ho.
  • Většinu kupujících potěší osobně pojaté zabalení předmětu (např. s poděkováním nebo malou pozorností).