Odeslání předmětu vlastním způsobem

Pokud chtějí prodávající využít způsob přepravy, který není na Vinted k dispozici, mohou si nastavit vlastní způsob přepravy při vystavování předmětu.

Jak nastavit vlastní způsob přepravy

Když vystavuješ předmět, postupuj následovně:

 • zkontroluj váhu a rozměry předmětu;
 • zjisti cenu přepravy na základě ceníku přepravce, kterého pro odeslání předmětu zvolíš;
 • stiskni tlačítko Vybrat velikost zásilky níže a poté vyber možnost Vlastní způsob přepravy;
 • zadej cenu přepravy a přidej nabídku předmětu.
Důležité 
U vlastního způsobu přepravy neposkytujeme žádnou kompenzaci za ztracené, odcizené nebo poškozené zásilky. Jelikož ti v takovém případě nebudeme schopni pomoci, doporučujeme ti vybrat si přepravní společnost, která v uvedených situacích kompenzaci za zásilky nabízí.
Jak odeslat předmět vlastním způsobem

Vlastním způsobem můžeš odeslat předmět jen tehdy, pokud byla tato možnost nastavena pro daný předmět před jeho prodejem.

 1. Ujisti se, že je předmět důkladně zabalen.
  • Ulož si fotku zásilky až do chvíle, něž bude doručena. (Za předpokladu, že přepravce poskytuje kompenzace, ti může fotka posloužit jako důkaz, pokud se zásilka poškodí.)
 2. Odešli zásilku. Ověř si u daného přepravce, jak by k odeslání mělo dojít.
  • Schovej si důkaz o odeslání (např. doklad o zaplacení přepravy). Budeš jej muset doplnit na Vinted, aby bylo možné předmět označit jako odeslaný.
 3. Otevři Pokyny k odeslání v konverzaci ohledně objednávky, připoj důkaz o odeslání a poté stiskni tlačítko Předmět odeslán“, a to do 5 dní od prodeje předmětu. V opačném případě bude objednávka automaticky stornována. Pokud nebudeš moci odeslat předmět včas, informuj o tom kupující/ho.

Jakmile kupující předmět obdrží, bude moci objednávku ručně dokončit. Pokud kupující nebude aktivní, stav objednávky se automaticky změní na „Doručeno“ po 21 dnech.

Peníze získané prodejem předmětu se objeví ve tvé Vinted peněžence, jakmile kupující předmět obdrží a objednávka bude dokončena. Zde se dočteš více podrobností o tom, jak platbu za předmět získat.

Co je dobré vědět, když zvolíš vlastní způsob přepravy:

 • Vždy uveď přesnou částku za přepravu, kterou budeš v případě zaslání vlastním způsobem platit. Je to proto, že kupující uhradí částku, kterou uvedeš – ne tu, kterou skutečně zaplatíš.
 • Při vlastním výběru přepravní společnosti se prosím seznam s jejími pravidly a omezeními a při využívání jejích služeb se jimi řiď, aby ses vyhnul/a případným problémům v souvislosti s přepravou zásilky a jejím doručením.