Jak Vinted peněženka funguje

Vinted peněženka je bezpečná virtuální peněženka, pomocí které mohou prodávající:

  1. přijímat veškeré platby za prodané předměty;
  2. platit za předměty pořízené na Vinted;
  3. převádět vydělané peníze na svůj bankovní účet.

Vinted peněženku nemusíš k nákupům na Vinted používat. Nabízíme také jiné způsoby platby. Také není možné do Vinted peněženky nahrávat peníze – slouží výhradně k uchovávání výdělků.

Jak získat platbu za prodaný předmět
  1. Kupující zaplatí za předmět → platba se zobrazí v sekci „očekávané platby“ ve Vinted peněžence prodávající/ho.
  2. Když kupující stiskne tlačítko Vše je OK po obdržení předmětu, nebo 2 dny po doručení předmětu, když je kupující neaktivní, případně 2 dny po vyřešení problému, když je nějaký nahlášen → dojde k dokončení objednávky → platba se přesune ze sekce „očekávané platby“ do sekce „dostupný zůstatek“.
  3. Jakmile je platba k dispozici ve Vinted peněžence prodávající/ho, může prodávající: 
Proč máme Vinted peněženku

Náš poskytovatel plateb, společnost Adyen, pozdrží převod finančních prostředků prodávající/mu. Toto pozdržení je na online obchodních platformách zcela běžnou praxí.

Je tím zajištěno, že kupující zakoupený předmět obdrží. A pokud se něco pokazí, kupující/mu můžeme vrátit peníze (uživatelé se spolu ale mohou domluvit i na jiném řešení). Jde tedy o prvek, díky kterému je Vinted bezpečný jak pro kupující, tak pro prodávající.

Informace o našem poskytovateli platebních služeb

Adyen, N.V. je licencovaná banka regulovaná Nizozemskou centrální bankou (De Nederlandsche Bank). Poskytuje nám Vinted peněženky jakožto finanční službu a spravuje je.

Chceš prodávat a využívat Vinted peněženku? Budeš si ji muset aktivovat, odsouhlasit obchodní podmínky společnosti Adyen a stát se tak jejím klientem.

Tímto způsobem se nijak nepodílíme na manipulaci s tvými penězi ani na jejich držení. Přenecháváme to profesionálům, kteří to dělají bezpečně.